SIKÇA SORULAN SORULAR

Neos Akademi; Yazılım Mühendisi ve Eğitmen Duhan Gökkaya tarafından yüksek kalitede eğitim sunmak ve nitelikli yazılımcı yetiştirmek vizyonuyla faaliyet gösteren bir yazılım ve eğitim firmasıdır. Eğitimlerimiz tamamen sektör dinamiklerine uygun şekilde hazırlanmış olup sıfırdan uzman yazılımcılar yetiştirme hedefiyle sunulmaktadır. Bu vizyon doğrultusunda verdiğimiz eğitimlerde daima kendimize "biz yazılımcı işe alırken nelere dikkat ediyoruz ve neler bekliyoruz?" sorusunu sorup, cevabı karşılayacak nitelikte elemanlar yetiştirmeye özen göstermekteyiz. Neos Yazılım Akademi eğitim alanında sürekli yenilikçi adımlar atmakla birlikte, Türkiye'deki üniversiteler tarafından akredite olmuş yüksek standartlı ve öncü bir eğitim merkezidir.

Uluslararası ISO stadartlarında akredite olan kurumumuz; ICCW, Altınbaş Üniversitesi, Ayvansaray Üniversitesi, Gedik Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi ve Kıbrıs İlim Üniversitesi işbirliğiyle faaliyet göstermekte ve üniversite onaylı sertifikasyon yapmaktadır. Üniversite onaylı sertifikalarımız e-devlet üzerinden sorgulanabilmektedir

Bir eğitime kayıt olduktan sonra canlı derslere erişim için size özel link iletilmektedir. Bu link üzerinden ders saatinizde Zoom üzerinden dersleri takip edebilirsiniz. Desteğe ihtiyacınız olduğu noktada destek ekibimiz daima yanınızda olacaktır. Buna ek olarak sınıfınızın Whatsapp grubundan da destek alabilirsiniz

Yüz yüze eğitim, fiziki uygulamaları bulunan meslek dalları haricindeki meslekler için demode bir eğitim yöntemidir. Uzun seneler yüz yüze eğitimin tercih edilmesinin sebebi gerek teknolojik anlamdaki eksiklerden, gerekse teknolojiyi kullanacak ve süreci yönetecek kişilerin eksiliğinden kaynaklanmaktadır. Yüz yüze eğitimin sunduğu interaktif ortam, günümüz online eğitimlerde de sunulduğu için yüz yüze eğitimin gerekliliği ortadan kalkmaktadır.

Yalnızca eğitim alanında değil, iş görüşmelerinde ve hatta iş hayatında dahi pek çok kurum online çözümleri tercih etmektedir. Bunun sebebi; hem çalışan, hem de işveren taraf için online süreçlerin daha pratik ve gerek finansal, gerekse zaman anlamında daha tasarruflu olmasıdır. Özellikle yazılım alanında çalışıyorsanız fiziksel olarak nerede bulunduğunuz önem arz etmemektedir. Pek çok teknoloji devi firmalar çalışanlarını remote, yani uzaktan çalışmaya teşvik etmektedir. Bu sebeple henüz dijital sürece adapte olamamış, geleneksel metodların ötesindeki dünyaya inanmayan ve bu enstrumanları kullanamayan kişilerin özellikle yazılım alanında başarılı olması söz konusu değildir. Yazılım dünyası sürekli yenilenen bir sektör olup, yeniliğe ayak uyduramayanlar için uygun değildir. Bu konuyu bir kaç başlık altında incelemek faydalı olacaktır:

1. Zaman Tasarrufu

İstanbul gibi büyük şehirlerde ortalama ulaşım süresi 1.5 saat civarındadır. Bu da demektir ki, 2 saatlik sınıf eğitiminin öğrenciye zamansal karşılığı toplamda 5 saattir. 105 saatlik full stack web eğitimini aldığınızda yaklaşık 150 saatiniz ulaşımda geçecektir. Bu süreyi online eğitimde derse yoğunlaşarak, verilen ödev ve projeleri yaparak geçirdiğinizde eğitim verimliliği yaklaşık 4 katına çıkacaktır.

2. Erişim

Bir eğitime kayıt olduktan sonra hayatınızda pek çok gelişme olabilir. Özellikle 5 ay gibi uzun süreli bir eğitimi alırken; şehir değişikliği, seyahatler ve iş değişikliği gibi sebeplerle yüz yüze eğitimlerde çoğu katılımcı eğitimin sonunu getirememektedir. Online eğitimlerde ise nerede olduğunuzdan bağımsız olarak internetin olduğu her yerden eğitime katılabilirsiniz. Bunun yanı sıra kaçırdığınız canlı dersleri ders kayıtlarından izleyebilir, dersi aynı şekilde takip edebilirsiniz.

3. Maddi Tasarruf

Pek çok katılımcımız: "Aynı eğitimin fiyatı x kurumda 3 kat daha fazla. Bu farkın sebebi nedir?" sorusunu sormaktadır. Bu farkın sebebi x kurumun fiziksel dersliklerinin yüksek maliyetli olması, bu dersliklerin ve içerisinde bulunan donanımların sermaye bedelini, bakım bedelini ve yüksek kiralarını, kısaca işletme maliyetlerini eğitim fiyatlarına yansıtmasıdır. 

 

Evet. Online sınıflarımızda eğitmenlerimizin her katılımcıya destek verebilmesi, ders içi ve ders dışı sorularını yanıtlayabilmesi için sınıf kontenjanları sınırlı tutulmaktadır. Eğitmenlerimiz sizleri daima soru sormaya, anlamadığınız bir nokta olursa üzerinde durmaya teşvik etmektedir.

Canlı derslere, quizlere ve projelere %80 üzeri katılım sağlamasına rağmen verim alamadığını bildiren katılımcılarımıza aynı eğitime herhangi bir ek ücret ödemeden tekrar katılma imkanı sunuyoruz.

Not: Şu ana kadar katılım sağlamasına rağmen verim alamadığını bildiren katılımcımız olmadı :)

Evet. Kaydınızı dondurabilir ve sonraki dönem eğitimine ek ücret ödemeden katılabilirsiniz. 

Yalnızca kendi yazılım firmamız bünyesinde yazılımcı açığımız olduğu durumlarda iş garantili eğitimler açıyoruz. İş garantili eğitimlerde başarı kriterlerini karşılayan katılımcılarımıza iş imkanı sunuyoruz. Bu amaçla açılan eğitimlerimizde iş garantili olduğu belirtiliyor. Bunun belirtilmediği eğitimlerde iş garantisi söz konusu değildir. Unutmayalım ki sektördeki başarınız yalnızca bizim size öğrettiklerimizle değil, aynı zamanda sizin tavır ve tutumlarınızla, iş disiplininizle, uyumunuzla ve bir şirketle karşılıklı olarak beklentilerinizin örtüşmesiyle ilgilidir. Bu anlamda sürekli olarak iş garantisi veren firmaların bu vaadlerinin dünya gerçekleriyle uygunluğunu incelemeniz önerilir. 

Eğitim kurumlarının misyonu kaliteli eğitim vermek olmalıdır. "İş buldurmak" konusu özel istihdam bürolarının misyonları içerisindedir. 

Kurumumuzun misyonu nitelikli eğitim vermek olup, yüksek karlılık için özel istihdam bürosu gibi vaadlerde bulunarak öğrencilerimizi ve kurumumuzu sağlıksız bir duruma getirmekten kaçınmaktayız

Yüksek kapsamlı eğitim programlarımızda 1 aylık online staj imkanı sağlanmaktadır. Bu imkanı sağladığımız eğitimlerimizin açıklamalarında belirtilmektedir. Açıklamasında bu konuya değinilmemiş olan eğitimlerimizde staj imkanı bulunmamaktadır. Detaylı bilgi için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz

Canlı ders saatlerinde derse katılamama durumunuz olursa ders kayıtlarını sonradan izleyebilir, eğitmene ders saati dışında soru sorabilir ve eksiğinizi tamamlayıp bir sonraki canlı derse hazır hale gelebilirsiniz

Evet. İstanbul, Bakırköy meydanda marmaray Bakırköy istasyonunun hemen karşısında bulunan ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Cevizlik Mahallesi, Hatboyu Çıkışı Sokak, No 6, Bakırköy/İSTANBUL

Eğitmenlerimizle görüşmek istemeniz durumunda lütfen önceden randevu alınız

Kayıt olmadan önce canlı derslerimize misafir olarak girebilirsiniz. Bunun için eğitim danışmanlarımızla görüşüp talebinizi bildirmeniz yeterli olacaktır