YAZILIMI KİMLER ÖĞRENEBİLİR?

berkay çiftçi tarafından yazıldı


Jan. 12, 2022, 12:05 a.m.Bir çok kişinin sorduğu ve merak ettiği konulardan bir tanesi de yazılım öğrenmelimiyim? Yazılım öğrenmek için ve işin içine girmek için diploma şart mıdır? 

Yazılımı öğrenmek yaş istemez. Yazılımı öğrenmek meslek istemez. Şimdi kalkın ve çevrenize bakın. Bir çok elektronik alet var değil mi? Bunların hepsinin çalışması bir yazılım sayesinde oluyor. Bu yazılım kodlarını öğrenmek istemez misiniz? Bundan dolayı yazılım öğrenmek veya kodları bilmek aslında koşmayı öğrenmek gibi bir şeydir. Yaşamak için yemek yemek ne kadar gerekli ise yazılım kodlarını bilmek de o git gide o kadar önemli hale gelmektedir. Durmayın deneyin sadece...

Peki sektör açısından diploma şart mıdır? Aslında bakılırsa artık diploma o kadar önemli değil. Çünkü şirketler artık diplomadan önce senin bildiğin programlara ve bu programlama dillerini ne kadar iyi bildiğine daha çok bakıyor. Burada diploma önemsiz demiyorum tabi ki de. Ama yazılım ile alakalı diplomanız olması şart değil demek istiyorum. Ne kadar çok projeniz var ise ve kullanılan programlama dilini ne kadar iyi biliyorsanız sizin için yeterli olacaktır. Sektörde iş bulma olasılığınız da o kadar yüksek olacaktır. 


Yorumlar


Bu Bloğa Henüz Yorum Yapılmadı , İlk Yorum Yapan sen Ol
Yorum Ekle: